Kraniosakrální terapie je umění pozorného naslouchání skrze vnitřní moudrost srdce. Kraniosakrální terapeut pomocí jemného doteku rukou naslouchá signálům těla a bioenergetickému poli klienta. Je to velmi jemná technika vhodná pro každého. Nezaměřuje se na potíže či jejich příčiny, ani se je nesnaží násilně odstranit. Naopak se orientuje na stále přítomné zdraví a Dech života.

Dech života je síla, na kterou je možné se naladit v každé chvíli. Tato síla nás oživuje a má moc nás uzdravovat. V systému člověka se projevuje mnoha způsoby, nejvýraznější je její přirozené dynamika – dýchání. Tato dynamika bioenergetického pole má dvě fáze, expanzi a kontrakci. Ladění se na tuto dynamiku během ošetření vede k tomu, že se celý systém prodýchá, rozvolní a zharmonizuje podle rytmu Dechu života. Fyziologické funkce se sladí s bioenergetickým polem a systém se sjednotí.

Kraniosakrální biodynamika využívá znalostí fyziologie a anatomie, ale také přirozeného rozvíjení tekutinového pole. Tekutiny se pohybují a prostupují všemi strukturami těla, od buněk, tkání až po orgány. To umožňuje pracovat v tekutinovém poli s jednotlivými částmi v rámci celku. Správná funkce tekutin je zásadní pro homeostázu vnitřního prostředí a tím pro udržení zdraví. Biodynamické ošetření vede k obnovení přirozené rovnováhy tekutin v těle a celistvosti.

Mezi lebkou (cranium) a kostí křížovou (os sacrum) – odtud název kranio-sakrální terapie – pulzuje v páteřním kanálu mozkomíšní mok. Páteř je přirozená středová osa, ke které se všechno centruje. Často v této oblasti dochází k bolestivým blokům a následně potížím i v dalších částech těla. Postupné rozvolnění těchto bloků umožňuje lepší proudění životní energie podél páteře, což má pozitivní vliv i na ostatní struktury a orgány.

Kraniosakrální terapií lze aktivně podpořit vitalitu a přinést úlevu při mnoha zdravotních potížích, například:

•          bolesti hlavy a migrény, tinnitus, poruchy učení a soustředění, autismus, dětská mozková obrna, ADHD

•          bolesti v oblasti čelistního kloubu, trauma v ústní dutině po extrakci zubů, operativních zákrocích, obličejové poúrazové stavy, zubní rovnátka

•          bolesti páteře a zad, obtíže v oblasti pánve, kyčlí, poúrazové i pooperační stavy

•          harmonizuje funkci bránice a pánevního dna

•          uvolňuje poporodní trauma matky i dítěte

•          navrací vitalitu u chronického únavového syndromu, syndromu vyhoření, při akutním i chronickém stresu

•          má blahodárný vliv na centrální a periferní nervový systém, vhodná pro pacienty s neurologickými potížemi, roztroušenou sklerózou a Parkinsonovou chorobou

Jak probíhá ošetření? Klient po celou dobu leží na lehátku. Je vhodné volné pohodlné oblečení. Před ošetřením a na závěr je prostor pro krátký informativní rozhovor a dotazy. Doba trvání samotného ošetření je 50 minut. Během ošetření se dotýkám na různých částech těla. Každou změnu pozice rukou spolu dopředu vyjednáme. Do procesu se můžete plně uvolnit a já Vás tím bezpečně provedu. Každé, i jednorázové, ošetření má pozitivní účinky, nicméně nejlepších výsledků se dosahuje opakovanými sezeními.

Kraniosakrální terapie má pozitivní vliv na zdraví, nejen na úrovni fyzické, ale i psychické a spirituální.

Kraniosakrální terapie se velmi dobře doplňuje s homeopatickou léčbou.